פסיכולוגיה של הספורטעולם הספורט מכיר בהשפעה הרבה של תהליכים פסיכולוגיים על ספורטאים וכל אלה הסובבים אותם; איך ישפיעו מחשבותיהם רגשותיהם והתנהגותם, על ביצועיהם באימונים ובתחרויות. אנו רואים את השפעתם המכרעת על התעלות או התבטלות אצל מקצוענים וגיבורי ספורט וגם על ספורטאים צעירים ומשפחותיהם. לפסיכולוגיה המקצועית יש הרבה מה להציע; עזרה שקולה ומדויקת לקידום הצלחה בתחרויות, תחום עמוס ביצרים וסערות נפשיות.

עזרה מסוג אחר מוצעת על ידנו לאנשים העוסקים בתחומי קיצון נוספים; מי שמכין את עצמו לפעולה באזורי פרא, להתמודדות אמיצה עם מצבים של אתגר לחימה סיכון ומתח, או להיות "מנצח" במאבקי הקיום השונים.

ספורט בהתאמה אישית מדויקת יכול להקטין את חוסר ההתמדה ואחוזי הנשירה הגבוהים השכיחים כל כך אצל אלו העוסקים בספורט פנאי ותחרותי. במכון רמת שרון הצטבר ידע שיכול להתאים את הפעילות הגופנית המתאימה ביותר, לאישיותו של כל אחד. סוג של "שידוך" מספק שמטרתו להחזיק מעמד לכל החיים.

ספורט בהתאמה מדויקת מתגלה גם כגורם מרפא רב חשיבות, למצוקות נפשיות אשר אינן נרפאות בטפול שיחתי או הבעתי מקובל. עזרה בו זמנית, המכוונת לגוף הסובל ולנפש הנדרשת לחיות עם מצוקה מתמשכת, מוצעת במכון רמת שרון כתחום חדש ומבטיח של פסיכותרפיה ממוקדת גוף.

המכון מציע טפול ויעוץ, לצד לימודים במרכז לימודים והכשרות, למי שמתעניין בלימודים מעמיקים או לימודי הכרות עם הנושאים הבאים:

  • שפור בצועים תחרותיים של ספורטאי בכל הרמות; בודדים או קבוצות, מתחילים, חובבנים, מבוגרים, נכים, בעלי צרכים מיוחדים.
  • הכנה למאבקים; לכל מי שעוסק בלחימה, אתגר, התקפיות ומצבי קיצון לסוגיהם.
  • התאמת העסוק בספורט לאישיות; למי שעדיין אינו מרוצה מהספורט שלו או של ילדיו.
  • הכשרות השתלמויות והתמחויות למקצוענים וסקרנים, בפסיכולוגיה של הספורט. אפשרות לרכישת מקצוע "יועץ ספורט".
  • פסיכותרפיה ממוקדת גוף.
  • הרצאות או סדנאות במגוון נושאים הקשורים לעולם הספורט.

נועם אייל, על הפסיכולוגיה של האולימפיים -"חדשות הספורט"