במכון רמת שרון יש מחלקה נפרדת המתמחה במחקר ועזרה לשפור ביצועי ספורטאים, פסיכולוגיה של ספורט.

ידוע לכל כי לא מוכרחים לעסוק בספורט. זו בחירה אישית טהורה בילדות – אבל תתכן גם בגיל מבוגר. לכן התמדה ומחויבות לעיסוק בספורט קשורות תמיד לסיבות אישיות עמוקות. סיבות כאלה הן מטבען פגיעות ושבירות, מבלי שנדע מדוע. כאשר ההתקדמות או החשק להתאמן או להתחרות נחלשים, מבררים מה גורם למעצורים. לפעמים הם קשורים לגורמים סביבתיים והרבה פעמים לגורמים נפשיים. כאשר מבינים ומארגנים אותם נכון, ההתקדמות יכולה להמשך.

נועם אייל מטפל בספורטאים בגישתו הייחודית, המשלבת שיטות טפול מזרמים פסיכולוגיים שונים. עבודתו הממושכת ב"מרכז למחקר ורפואת ספורט ע"ש ריבשטיין" וב"אקדמיה למצוינות בספורט" במכון וינגייט, תרמה להיכרותו עם אלפי ספורטאים צעירים ובוגרים מכל ענפי הספורט בארצנו. את המצטיינים שבהם פגש שוב כפסיכולוג הסגלים של 7 משחקים אולימפיים. ניסיון ייחודי זה עם ספורטאים מצטיינים – לכל אורך מחזורי הכשרתם – מילדות ועד הצטיינות אולימפית, מאפשר לנועם לתת את הייעוץ המקצועי ביותר, כמומחה לענפי ספורט רבים. נסיעותיו עם ספורטאים לתחרויות החשובות בעולם בסבבים המקצועניים המוכרים בטניס, ג'ודו, קליעה, שייט ואחרים, תרמה להבנתו את ההכנה המעשית של ספורטאים ומאמנים, מועדונים ונבחרות, לאתגרים הגבוהים ביותר: אליפויות אירופה ועולם, משחקים אולימפיים.

ספורטאים רבים שזכו במלגות לקולג' קיבלו אצל נועם הכנה לספורט האמריקאי, ובכך דילגו בתקופה קצרה על פערים עצומים במנטליות בין הספורט המקומי והעולמי. תהליך דומה עברו שחקנים ישראלים שהוחתמו בקבוצות מקצועניות באירופה וגם ב – N.B.A.

בנוסף, נועם צבר ניסיון של עונות שלמות ורצופות כפסיכולוג מועדון צמוד, בקבוצות כדוריד, כדורסל וכמובן כדורגל, שזכו בתארי אליפות בישראל, והשתתפו בליגת האלופות, הליגה האירופאית, היורוליג, היורוקאפ, ועוד. ניסיון זה עומד לרשות מנהלים מאמנים וספורטאים, העומדים בפני הופעות ראשונות במפעלים אלה, כבודדים וכקבוצות.

ניסיון ייחודי נוסף שהצטבר במהלך השנים נוגע להכנת שופטי משחקים (פוסקים) בענפי ספורט שונים. בלעדי שופטים שעברו הכנה נפשית מתאימה, לא יתקיים ספורט מקצועני הוגן ומאוזן. מי שמכוון את עצמו לקריירת שפוט בינלאומית בענפי ספורט שונים, מקדיש משאבים להכנות פסיכולוגיות מתאימות.

במכון רמת שרון מציעים שירותים מגוונים בפסיכולוגיה של הספורט, וביניהם:

  • הכנה של ילדים ונערים להתאקלמות נכונה במועדון ספורט מקומי, או במגמת ספורט בבית ספר.
  • שדרוג עצמי לבצועים ברמה לאומית והתנסויות בינלאומיות ראשונות ומתקדמות.
  • הכנה ללימודים משולבי ספורט בקולג' אמריקאי.
  • כניסה לספורט מקצועי ובניית אישיות של "performer".
  • הסתגלות לחיי מקצוענות ונדודים בעולם כמתחרה.
  • לקיחת החלטות נכונות בבחירת מאמנים, מועדונים, מעניקי חסות.
  • הכנה לחשיפה תקשורתית ואירועי שיא כמו משחקים אולימפיים.
  • התמודדות עם כל מה שמצפה לספורטאי מעבר לשיא והכנה לפרישה לא טראומטית.
  • הכנה לקריירה שנייה ושלוב לימודים זוגיות והורות כשמתאפשר.