96 שעות לימוד למתעניין המשכיל, בצדדים השונים של יעוץ לספורטאים, ללא תכנית התמחות ביעוץ מעשי.

תנאי קבלה

לבעלי תארים אקדמיים מוכרים, ופעילים בעולם הספורט: מנהלים, רופאים, פיזיותרפיסטים, מאמנים בכירים, מורים במגמות ספורט בבתי ספר ואחרים – אשר יעמדו בתנאי קבלה חריגים, לאחר ראיון אישי.

מטרות התכנית

תכנית הלימודים מכשירה את תלמידיה להבנה מגוונת ומעודכנת בתחום המתרחב של פסיכולוגיה של הספורט והמאמץ הגופני – מה מציע התחום לספורטאי או למאמן. הבנה זו נדרשת כאשר באים במגע עם בצועים ירודים או כישלונות בתחרות, ועולות שאלות על פנייה או העסקת פסיכולוג ספורט. לכל מי שרוצה או צריך, מתוקף תפקידו, להזמין יעוץ פסיכולוגי, לבחור פסיכולוג, לדעת להעריך נכון תוצאות של עבודה פסיכולוגית מתחום הספורט, או לרדת לעומקו של יעוץ פסיכולוגי שהתרחש.

בנוסף, התכנית מוצעת כסוג של העשרה מקצועית מיוחדת להורים וצוות תומך לספורטאים – הזקוקים בהווה או בהמשך לסיוע כזה – לאנשי תקשורת הנמצאים במגע מקצועי עם ספורטאים רבים, שהם צרכני פסיכולוגיה בספורט, או מרואיינים שהם פסיכולוגים ומאמנים מנטליים.

הלימודים ישתרעו על פני שני סמסטרים. יתקיימו 24 מפגשים, 12 בכל סמסטר, 4 שעות אקדמיות בכל מפגש. ההכשרה כוללת 48 שעות לימוד של תאוריות ומחקרים היוצרים רקע להבנת התחום. 48 שעות לימוד במסגרת סדנאית, לדיון מודרך במגוון טיפולים פסיכולוגיים המותאמים לספורטאים.